Chovatel exotických a zájmových zvířat

Kurz na míru

Kurz je určen pro ty zájemce, kteří mají vystudovanou školu s jiným než chovatelským zaměřením a rádi by si znalosti a vědomosti z této oblasti doplnili, i když mají školní docházku již za sebou. Absolventi tohoto kurzu se mohou uplatnit jako majitelé či zaměstnanci obchodů se zvířaty, určenými pro zájmové chovy nebo se mohou ucházet o práci ošetřovatele v zoologických zahradách.

Výuka je koncipována jako víkendové studium (pátek, sobota, neděle) ve stanovených intervalech (cca 1x za měsíc) s intenzivním týdnem praxe v zoologické zahradě. Teoretická část bude probíhat v učebních prostorech České zemědělské univerzity v Praze, praktická v určené ZOO.

Náplní je vedle teoretické přípravy (obecná zootechnika, anatomie zvířat, výživa a krmení, parazitologie, veterinářství, etologie a etika. Na tyto obecné předměty navazuje výuka speciálních chovů, kde se soustředíme na např. chov šelem, savců, kopytníků, domestikovaných koní, bezobratlých živočichů, ptactva a tak dále.

Po úspěšném dokončení a složení zkoušky absolvent získá osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností. Podmínkou pro přijetí je zaslání závazné přihlášky a kopie dokladu o zaplacení kurzovného. Celý vzdělávací program je určen zájemcům ze široké veřejnosti alespoň se základním vzděláním.

Naše kurzy jsou koncipovány pro malé skupiny, maximálně pro 15 účastníků, ale pro otevření předpokládá minimálně 10 účastníků.

Chovatel exotických a zájmových zvířat