Windows XP - podpora uživatelů

Cíle kurzu

Kurz je určen pro začínající i pokročilejší správce počítačových sítí škol (ICT-K správci), kteří mají za úkol starat se o žákovské PC v učebnách a učitelská PC s operačním systémem MS Windows XP. Kurz je také určen pro učitelé, zejména středních škol, kteří mají za úkol výuku předmětů souvisejících s ICT.

Kurz poskytuje znalosti a dovednosti nezbytné pro odstraňování běžných problémů uživatelů Windows XP Professional v prostředí Active Directory, či Windows XP Home v pracovní skupině. Zároveň jde o výchozí kurz pro získání certifikátu Microsoft Certified Desktop Support Technician (MCDST).

· Instalace Windows XP. Manuální a automatická instalace, upgrade, bootování.

· Poinstalační konfigurace systému (konfigurace uživatelského prostředí, aplikace Service Packu apod.).

· Desktop Management - přihlašování, uživatelská konfigurace, vícejazyčná podpora, zabezpečení, ...

· Monitorování a analýza výkonnosti systému.

· Správa souborů a adresářů. Přístup, sdílení, oprávnění, offline přístup.

· Konfigurace a řešení problémů s hardware - ovladače (grafický adaptér, datová úložiště, I/O zařízení, ...).

· Instalace, konfigurace a řešení problémů lokálních a síťových tiskáren. Audit tiskáren.

· Probematika síťových připojení - teorie, adresace, jmenné překlady, vzdálená připojení.

· Dotazy a diskuze.
Délka kurzu

dnů / vyučovacích hodin: 3/21
Pomůcky pro účastníka

· Publikace Mistrovství v Microsoft Windows XP (vydavatelství Computer Press, K0842). V ceně kurzu.
Výchozí znalosti

Základní znalost libovolné verze MS Windows 95 nebo vyšší na uživatelské úrovni, znalost základního nastavení TCP/IP. Orientace v MS Office aplikacích, Internet Exploreru a technologiích připojení k internetu.
Navazující kurzy

· MOC 2262 - Windows XP - podpora uživatelských aplikací