Tvorba ročního hlášení o produkci a nakládání s odpady do systému ISPOP z programu EVI 8

Program EVI 8 – evidence odpadů je komplexní nástroj pro pohodlné vedení průběžné evidence nakládání s odpady a plnění ohlašovacích povinností včetně podání ročního hlášení do systému ISPOP.

Kurz je zaměřen na úspěšné splnění povinnosti podání ročního hlášení o produkci a  nakládání  s odpady v programu EVI 8 – evidence odpadů, jeho vyplnění a následně jeho odeslání do systému ISPOP. Během školení budou probíhat názorné ukázky přímo v programu EVI 8 – evidence odpadů s možností dotazů na probírané téma.

Chcete-li mít jistotu, že Vaše roční hlášení bude odpovídat aktuálním legislativním požadavkům a dopředu se vyvarovat nejčastějších chyb, dozvědět se jak a co se kontroluje ve Vašem hlášení nejen v ISPOP ale i následně při ověřování pracovníky odboru odpadů obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, pak neváhejte využít naší nabídky.

Seznámíme Vás s nejčastějšími problémy při tvorbě a odeslání ročního hlášení včetně toho, co se na úřadech nejvíce kontroluje a v čem se často chybuje.

Obsah kurzu:

• Přehled nejdůležitějších legislativních změn v uplynulém roce
  • Praktické informace o systému ISPOP
  • Princip ohlašování dat do systému ISPOP  - autorizace hlášení, oprava hlášení, zmocnění k plnění ohlašovacích povinností)
  • Životní cyklus hlášení  -  kdo a k čemu hlášení používá, využívá a kontroluje
  • Kontrola a oprava subjektů dle databáze Registru Ekonomických subjektů
  • Použití funkce Centrální kontrola MŽP - názorné vysvětlení všech kontrol a způsob řešení (opravy) v datech
  • Další specializované funkce na kontroly a opravy dat
  • Řešení nejčastějších chyb v hlášení
  • Tvorba ročního hlášení ODP 5-01 pro Český statistický úřad a zaslání v elektronické podobě
  • Tvorba hlášení o produkci a nakládání s odpady a jeho odeslání do ISPOP
  • Převod zůstatků do nového roku a archivace dat