RCA - Analýza kořenových příčin - březen

Nebaví vás řešit neustále dokola ty samé potíže a hasit jenom jejich symptomy? Ukážeme vám, jak se zbavit chronických problémů a opakovaných vad ve výrobě, montáži i dalších činnostech. Na našem školení zjistíte, jak odhalit skutečné příčiny problému, uspořádat velké množství příčin a zabránit jejich opakovanému výskytu. Naučte se rychle a úspěšně řešit příčiny problémů. Na kurzu vám představíme nástroje, které můžete používat pro efektivní řešení problémů. Tyto nástroje si také prakticky vyzkoušíte.

Pro koho je kurz RCA určen?

• Pracovníky z výroby
  • Mistry, procesní management
  • Management kvality
  • Střední management
  • Vrcholový management

Co se na školení naučíte?

• Hledat kořenové příčiny vad
  • Předcházet výskytu opakovaných a chronických problémů
  • Zjistit, kdy je zdrojem potíží stroj, materiál, obsluha, postupy nebo prostředí
  • Prakticky a efektivně používat vhodné nástroje
Naše školení je praktické a založené na skloubení teorie a praxe - tréninkem se prolínají simulační hry. Získané znalosti vám pomohou odhalit skutečné příčiny potíží a odstranit je.

Z čeho se trénink skládá?

• Definice problému
  • Základní metody hledání příčin problémů (brainstorming, Ishikawův diagram, afinitní diagram, hlasování, 5x proč)
  • Hledání a zavedení řešení
  • Standardizace