Vyhodnocení dat s nenormálním rozdělením – listopad

Máte data s nenormálním rozdělením? Nevíte, jak je správně vyhodnotit? Kdy je v pořádku, že data nemají normální rozdělení? Přijďte se to k nám dozvědět. Náš praktický kurz v Minitabu vám dá potřebné teoretické základy i reálné zkušenosti. Jednodenní školení se koná v rámci uceleného, pětidenního kurzu Statistika pro pokročilé. Můžete si tak vybrat i další témata v rámci statistických metod.

Pro koho je školení určené?

• Pracovníky kvality
  • Procesní inženýry
  • Členy týmu, který má na starosti zlepšování
  • Všechny, kteří potřebují pro rozhodování argumenty, které jsou podložené čísly
  • Máte-li na starosti práci s čísly

Co se na našem kurzu naučíte?

• Jak pracovat s daty, která nemají normální rozdělení
  • Jak zjistit příčiny nenormality
  • Jak identifikovat jiné typy rozdělení a jak s nimi dále pracovat
  • Jaké statistické testy použít, když nejsou splněny předpoklady pro použití tzv. parametrických testů (studentovy testy, ANOVA)
  • Test normality, testy odlehlých hodnot, test dobré shody, neparametrické testy
  • Stratifikace a transformace dat
  • Způsobilost pro nenormální data
Jste v Minitabu zběhlí, ale máte konkrétní problém? Připravíme pro vás nebo Vaši firmu školení na míruKontaktujte nás.

V ceně školení je zahrnuto

• Česky psaný praktický průvodce uživatele s komentovanými příklady Minitab 17 – Příručka uživatele
  • Možnost zapůjčení notebooku
  • Občerstvení