Učitelství odborných předmětů

Kurz je určen pro absolventy vysokých škol zemědělského, potravinářského, ekologického, mechanizačního, ekonomického, IT, lesnického, dřevařského, zahradnického a veterinárního zaměření.

Kurz je akreditován MŠMT.

Cíl kurzu

• Získání pedagogické způsobilosti pro vyučování odpovídající skupiny odborných předmětů na středních školách v návaznosti na vystudovaný vysokoškolský studijní obor,
  • rozvoj psychodidaktické a psychosociální kompetence učitelů odborných předmětů na středních školách.

Studium obsahuje čtyři tématické bloky (Pedagogika, Psychologie, Didaktika, Praktická část) se zaměřením na 19 dílčích studijních předmětů. Praktická část zahrnuje vykonání pedagogické praxe, zpracování závěrečné práce a složení závěrečné zkoušky učitelské způsobilosti.

Účastníci obdrží studijní materiály formou skript.

Výuka probíhá ve 4 dvoudenních soustředěních za semestr (1. - 3. semestr), tj. 180 hodin konzultací - pátek a sobota. Následuje pedagogická praxe v rozsahu 50 hodin, tj. 2 hodiny náslechů v odborném předmětu a praktickém vyučování, 8 hodin výstupů v odborném předmětu, 4 hodiny výstupů v praktickém vyučování, 28 hodin přípravy na vyučování, 8 hodin pro zpracování dalších úkolů pedagogické praxe a dále pak 100 hodin tvorby závěrečné písemné práce.

Učitelství odborných předmětů

akreditace MŠMT (další vzdělávaní pedagogických pracovníků)

23.9.2016 –  22.6.2018  Jihomoravský kraj