Statistika pro začátečníky a středně pokročilé (ucelený kurz) – říjen

Potřebujete dělat rozhodnutí, která jsou opřená o jasná fakta - čísla? Chcete zlepšovat produktivitu a snižovat počet nepovedených kusů? Zaujala vás nová metoda výroby a nevíte, zda se vám finančně vyplatí? Na všechny vaše otázky vám odpovíme na našem uceleném, čtyřdenním školení statistických dat. Naučíme vás, jak správně číst a efektivně vyhodnocovat data ve statistickém programu Minitab.

Pro koho je kurz statistiky určený?

• Pracovníky kvality
  • Procesní inženýry
  • Členy týmu, který má na starosti zlepšování
  • Všechny, kteří potřebují pro rozhodování argumenty, které jsou podložené čísly
  • Máte-li na starosti práci s čísly
  • Sbíráte data a nevíte, jak je využít k rozvoji firmy
  • Potřebujete pomoc s nastavením KPI

Co se na našem školení naučíte?

Postupně vás seznámíme s nejpoužívanějšími statistickými nástroji a s funkcemi programu Minitab. Školení je složené z jednotlivých dní. Můžete si je tak kombinovat podle své potřeby.

Základy statistických metod (1 den)

• Seznámení se s Minitabem, popisná statistika, grafická analýza, příprava dat pro analýzu

MSA - Analýza systému měření (1 den)

• Gauge R&R (Crossed, Nested), atributivní posouzení shody, studie opakovatelnosti (Type 1), studie linearity a strannosti

SPC - Regulační diagramy a způsobilost (1 den)

• Regulační diagramy (SPC, Z-MR, CUSUM, EWMA), způsobilost procesů (Cp, Cpk, Pp, Ppk, PPM, DPMO)

Testování statistických hypotéz (1 den)

• Intervalové odhady parametrů (intervaly spolehlivosti),testování statistických hypotéz (test normality, podílové testy, Chí-kvadrát test, testy rovnosti rozptylů, t-testy, ANOVA)
Znáte výše uvedené postupy? Pak pro vás máme školení Minitabu pro pokročilé.

V ceně školení je zahrnuto

• Česky psaný praktický průvodce uživatele s komentovanými příklady Minitab 17 – Příručka uživatele
  • Možnost zapůjčení notebooku
  • Občerstvení