Statistická analýza dat v Excelu – květen

Naučte se statistiku v Excelu snadno a bez rozčilování Začít se statistikou není nic těžkého. Někdy stačí mrknout do knížky, vytáhnout stará skripta nebo se poradit na internetu. Jestli ale nemáte čas, náladu a nervy na učení se formou pokus – omyl, přijďte na naše školení statistiky v MS Excel 2010. Do tajů práce s daty vás zasvětíme rychle a efektivně. Pomocí našeho přístupu Learning by doing na naučené informace nezapomenete a budete je umět v praxi správně využívat.

Pro koho je školení určené?

• Máte-li na starosti práci s čísly
  • Všechny, kteří potřebují pro rozhodování argumenty, které jsou podložené daty a fakty

Co se na kurzu statistiky v Excelu naučíte?

Cílem školení je naučit se základy statistiky s podporou a využítím možností, které nabízí Excel 2010. Díky tomu se vám budou lépe vyhodnocovat vzniklé situace.
  • Úvod do základů statistiky –  obecné fáze práce s daty, základní a výběrový soubor, základní princip aplikace statistických metod a nástrojů
  • Popisná statistika – číselný a grafický popis dat
  • Odhady parametrů normálního rozdělení – normální rozdělení, test normality dat, intervaly spolehlivosti
  • Minimální rozsah výběru