SPECIÁL - 2denní - Nebojte se češtiny, získejte jistotu ve stylistice! Úřední korespondence, novinky v ČSN 01 6910, novinky v češtině, úřední tiskoviny, zpravodaje, bulletiny, zápisy apod.

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Lektor

 • Popis
  PhDr. Jiřina SALAQUARDOVÁ, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, katedra mediálních studií a žurnalistiky, členka Obce spisovatelů, televizní a rozhlasová scenáristka a PhDr. Hana HOMOLÁČOVÁ, překladatelka, redaktorka, členka Obce překladatelů
 • Místo konání

 • Region:
  Jihomoravský kraj
 • Adresa:
  BRNO, učebna firmy TSM, Cejl 62 (světle zelená budova, vchod dvorním traktem, učebna ve 2. poschodí)
 • Termín

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu SPECIÁL - 2denní - Nebojte se češtiny, získejte jistotu ve stylistice! Úřední korespondence, novinky v ČSN 01 6910, novinky v češtině, úřední tiskoviny, zpravodaje, bulletiny, zápisy apod.

1. den
Nejčastější omyly (soubor nejčastějších prohřešků proti dobré češtině - pokračování dřívějších kurzů lektorky), novinky v ČSN 01 69 10, opora = kde hledat správná řešení. Tři kroky textologické úpravy (kondenzace x dekondenzace textu v příkladech z praxe: e-maily, úřední dopisy.  Interaktivní přístup.
‎Lektorka: PhDr. Jiřina Salaquardová
 
2. den

Stylistika krok za krokem. Jak napsat jasný a srozumitelný text, e-mail, zápis, zpravodaj, bulletin, zápis + další úřední listiny. Proporce, návaznost textu, kompozice. Výuka na příkladech z praxe.
Žánry a jejich specifika, jejich užití ve zpravodajích.
Úprava textu; jak si poradit s balastními výrazy.
Jak zaujmout čtenáře, jak volit vhodné stylisticke prostředky vzhledem k cílovému publiku, jak se vyvarovat častých chyb (analýza souboru z praxe).
Lektorka: PhDr. Hana Homoláčová

‎Dvoudenní kurz nabízí kromě poznání k oboru také herní prvky, zábavu a relaxační techniky.
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - TSM spol. s r.o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a deset ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

TSM spol. s r.o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Dukelská 117/12, 682 01 Vyškov

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace