ŘEŠENÍ KONFLIKTŮ NA PRACOVIŠTI

Cílem semináře je uvést účastníky do problematiky interpersonálních konfliktů jak na úrovni prožitkové, tak i v oblasti základních teoretických poznatků z oblasti řešení konfliktů. Absolvování tohoto kurzu pomůže lépe pochopit a řešit konflikty, s nimiž se setkávají nejen na pracovišti.
Program: Teoretické poznatky: teorie konfliktů, cyklus konfliktu, vývoj konfliktu, styly řešení konfliktu, typologie konfliktních situací ve školním prostředí. Úroveň prožitková a dovednostní: pozitivní aspekty konfliktní situace, způsoby vyhnutí se konfliktní situaci, způsoby efektivního řešení konfliktních situací, nácviky řešení konfliktů v konkrétních modelových situacích ze školního prostředí; v případě zájmu lze zařadit videotrénink. V rámci jednotlivých témat výuky je kladen důraz na rovinu prožitkovou, kdy frekventanti využívají vlastních zkušeností v rámci probíraného tématu a na rovinu dovednostní, kdy pracujeme s modelovými situacemi a konkrétními příklady z praxe účastníků.

ŘEŠENÍ KONFLIKTŮ NA PRACOVIŠTI

5.11.2014  Jihomoravský kraj Upřesnující informace k termínu