OpenStack - postavte si vlastní IaaS cloud (OPS1)

 • Místo konání

 • Region:
  Jihomoravský kraj
 • Adresa:
  Brno
 • Termín

 • Termín zahájení:
  9.1.2017
 • Termín ukončení:
  11.1.2017
 • Od – do:
  9.1.2017 - 11.1.2017
 • Cena *

 • Cena:
  14600 Kč + 21% DPH
 • Popis ceny:
  14600 Kč + DPH 21%

Popis kurzu OpenStack - postavte si vlastní IaaS cloud (OPS1)

Popis kurzu

Historie a cíle projektu    Co je to vlastně cloud?       Definice cloudu       Typy cloudů    Co je Openstack?       Představení projektu       Popis funkce       Terminologie    Možnosti nasazení       Způsoby nasazení       Specifika některých způsobů nasazení       Instalace    Představení jednotlivých komponent       Horizon          - Funkce služby v rámci projektu          - Použití       Keystone          - Funkce služby v rámci projektu          - Vytvoření tenantu,uživatele, přiřazování rolí       Messaging          - Funkce služby v rámci projektu          - Popis jednotlivých prvků AMPQ       Neutron          - Funkce služby v rámci projektu          - Obecný popis jednotlivých typů sítí          - Nastavení systému pro správnou funkci s OpenVSwitch          - Trasování paketů v rámci tenant sítě          - Popis prvků Neutronu a OpenVSwitch          - Vytváření sítí, subnetů, routerů       Storage v Openstacku       Cinder          - Funkce služby v rámci projektu          - Základní příkazy pro správu volume          - Použití LVM jako backend storage          - Použítí NFS jako backend storage          - Použití GlusterFS jako backend storage       Glance          - Funkce služby v rámci projektu          - Import veřejně dostupného image          - Popis způsobů vytvoření vlastních image souborů          - Generavání vlastních image souborů       Nova          - Funkce služby v rámci projektu          - Základní správa instancí          - Migrace instancí          - Cloud-init       Heat          - Funkce služby v rámci projektu          - Popis jednotlivých prvků templatů          - Vytvoření templatů a jejich následná aplikace       Ceilometer          - Funkce služby v rámci projektu          - Zjišťování metrik          - Vytváření alarmů       Swift          - Funkce služby v rámci projektu          - Vytvoření ringů          - Správa device          - Zjišťování informací o clusteru    Zálohování       Metodika zálohování jednotlivých typů nodu U všech komponent jsou praktická cvičení, jak na použití základních příkazů a jejich ekvivalet v rámci webovém prostředí, tak na řešení problémů, které mohou nastat při provozu.

Cíle kurzu

Kurz je určen zkušeným administrátorům, kteří chtějí pochopit základy fungování Openstacku, možnosti jeho nasazení, ovládání a správu. Kurz je z velké části praktický a předpokládá základní znalosti správy disků, síťových protokolů a obecných schopností správy Linuxových systémů.
Objednat účast na kurzu - OpenStack - postavte si vlastní IaaS cloud (OPS1)
Máte-li dotaz kontaktujte dodavatele kurzu.
Jméno:
Společnost:
Pozice ve firmě:
Text:
E-mail:
Telefon:
Tato objednávka se Vám přičte do klubu Educity
Pokud ještě nemáte klubovou kartu, zaregistrujte se zde a kartu Vám zašleme zdarma.
Číslo Vaší klubové karty:
  
Ulice:
Město:
IČ:
PSČ:
DIČ:
Kontrola proti spamu. Kolik je deset a dvě ? Součet zapište číslicemi.

Vyplněním formuláře poskytuji správci webu společnosti IVITERA a.s., Kafkova 16, 160 00 Praha, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu za účelem zaslání vyžádané informace o nabídce vzdělávacích akcí společností IVITERA a.s. a pro zpřístupnění těchto údajů k zaslání vyžádané informace vhodným vzdělávacím společnostem. To vše v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé. Souhlas může být kdykoli odvolán.

Správce prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami

*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace