ODMĚŇOVÁNÍ A PERSONÁLNÍ ŘÍZENÍ PRACOVNÍKŮ VE ŠKOLSTVÍ

Cílem semináře je seznámit se s problematikou personálního řízení organizace a upřesnění si pracovních postupů při realizaci výběrového řízení na nově přijímané pracovníky. V návaznosti na výběr zaměstnance ujasnění si náležitosti související s vedením personální a mzdové agendy v příspěvkové organizaci. Tvorba organizační struktury a objasnění postupu při stanovování platů zaměstnancům a nastavení pravidel pro přiznávání nárokových a nenárokových složek platu. Následná analýza čerpání prostředků na platy ve vazbě na zpracovávané výkaznictví. Právní předpisy související s uzavíráním pracovněprávního vztahu a odměňováním zaměstnanců. Výběrové řízení a jak se na ně připravit. Pohovor s uchazečem a návrh otázek pro výběrové řízení. Zásady výběru zaměstnance. Odměňování zaměstnanců a související právní předpisy. Postup při stanovování platu zaměstnancům, platový výměr a jeho náležitosti. Definování platových tříd a platových stupňů. Zvláštní určení platu, smluvní plat. Jednotlivé složky platu, nárokové, nenárokové. Definice poskytovaných příplatků, včetně pravidel pro stanovování příplatku za vedení. Definování odměny pro zaměstnance a nastavení pravidel pro vyplácení mimořádných odměn a cílových odměn. Analýza Výkazu o zaměstnancích a mzdových prostředcích (P 1-04, zpracování průměrného platu, nárokové složky platu, nenárokové složky platu) ve vazbě na hlavní činnost, doplňkovou činnost a jiné zdroje. Náležitosti Osobního spisu zaměstnance před nástupem, po nástupu, při ukončení pracovního poměru. Diskuse, dotazy.
Účastníci školení si přinesou s sebou poslední zpracovaný Výkaz o zaměstnancích a mzdových prostředcích – P 1-04.

ODMĚŇOVÁNÍ A PERSONÁLNÍ ŘÍZENÍ PRACOVNÍKŮ VE ŠKOLSTVÍ

2.12.2016  Jihomoravský kraj Upřesnující informace k termínu