MSA - Analýza systému měření - únor

Získáváte data měřením? Ze zkušeností víme, že mnoho měřících systémů neměří vybrané metriky přesně a shodně. Jste si jistí, že máte přesné hodnoty, které vás posunou blíž k dosažení svých cílů? Chcete se spolehnout na kvalitu měřených dat? Ověřte si jejich kvalitu, protože i malá nepřesnost může znamenat významné finanční ztráty. Naše praktické školení metody MSA ukáže, čím jsou způsobeny rozdíly ve statistických datech. Díky tomu zjistíte kvalitu a věrohodnost měřených dat. Vaše statistiky pak budou správné, opakovaně stejné, a to bez ohledu na pracovníka, měřidlo nebo postup. Na školení MSA - Analýza systému měření pracujeme se statistickým programem Minitab. Jednodenní kurz se koná v rámci uceleného, čtyřdenního školení Statistika pro začátečníky a středně pokročilé.

Pro koho je školení určené?

• Techniky
  • Procesní inženýry
  • Management kvality, pracovníky kvality
  • Produktové manažery
  • Všechny, kteří zpracovávají data a potřebují se na ně spolehnout

Co se na kurzu naučíte?

• Základní pojmy - reprodukovatelnost, opakovatelnost
  • Spojitá data - postup, příprava vzorků, požadavky na prostředí
  • Studie Gage R&R Crossed (nedestruktivní zkoušky), Nested (destruktivní zkoušky)
  • Studie Type I (automatické měření)
  • Diskrétní data - postup, příprava vzorků, požadavky na prostředí
  • Atributivní posouzení shody (vizuální kontroly)
Znáte výše uvedené postupy? Chcete své znalosti MSA prohloubit nebo je propojit s jinými metodami? Uděláme pro vás školení na míru.

V ceně školení je zahrnuto:

• Školicí materiály
  • Občerstvení