Mateřská škola a vstup dítěte do základního vzdělávání - školní zralost

Vzdělávací seminář je zaměřen na rozvoj kompetencí ředitelek a učitelek mateřských škol, souvisejících s přípravou dětí na vstup do základního vzdělávání. Ujasňuje co je školní zralost, školní připravenost a jak využít proces zrání k učení a rozvoji dítěte předškolního věku. Zaměřuje se na efektivní postupy ve vyrovnávání nerovnoměrnosti vývoje dětí před vstupem do základního vzdělávání založené na individualizaci vzdělávání.
Obsah semináře: Vymezení základních pojmů a jejich vzájemných souvislostí. Oblasti školní zralosti.
Záznamy o dětech jako základní východisko účinného rozvoje dítěte a jeho přípravy na další učení.
Cílenost přípravy na přechod do základního vzdělávání. Efektivní formy a postupy práce s dětmi nejstarší věkové skupiny. Diskuse, dotazy.
Účastníci se budou po absolvování semináře orientovat v problematice školní zralosti a připravenosti a budou znát efektivní přístupy v přípravě dětí na vstup do základního vzdělávání.

Mateřská škola a vstup dítěte do základního vzdělávání - školní zralost

27.8.2018  Jihomoravský kraj Upřesnující informace k termínu