DOE - Plánovaný experiment - listopad

Naučte se, jak plánovaně experimentovat neboli testovat kombinaci různých hodnot faktorů. Metoda DOE (Design od Experiment) výrazně snižuje počet experimentů, díky nimž zjistíte požadované informace. Používá se v rámci standardů QS 9000 a ISO/TS 16949. Díky plánovanému experimentu zlepšíte proces návrhu a vývoje produktu a jeho kvalitu, snížíte náklady a budete mít spokojené zákazníky. Dvoudenní kurz Plánovaného experimentu se koná v rámci uceleného, pětidenního kurzu Statistika pro pokročilé, kde pracujeme ve statistickém softwaru Minitab. Můžete si tak vybrat i další témata v rámci statistických metod. Na tomto kurzu jsou potřebné znalosti z Testování statistických hypotéz.

Pro koho je školení DOE určené?

• Procesní inženýry
  • Manažery kvality
  • Produktové manažery
  • Pro ty, kteří chtějí pomocí statistiky řídit a zlepšit kvalitu

Co se na kurzu DOE naučíte?

Plánovaný experiment (DOE) pomáhá poznat vliv různých faktorů na výrobní proces, jakost výrobků atd. Naučíme vás, jak získat co nejvíce informací s poměrně nízkými počty měření.
  • Postup pro plánovaný experiment, navrhování experimentů, posuzování vlivů faktorů, vytvoření plánu experimentu
  • Faktoriální experimenty pro dva a tři faktory, Replikace u faktoriálních návrhů, dílčí faktoriální návrhy, směsové plány
Potřebujete pomoct s plánovaným experimentem ve vaší firmě? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme. Jste v Minitabu zběhlí, ale máte konkrétní problém? Připravíme pro vás nebo Vaši firmu školení na míru.

V ceně školení je zahrnuto:

• Česky psaný praktický průvodce uživatele s komentovanými příklady Minitab 17 – Příručka uživatele
  • Školicí materiály
  • Občerstvení