Efektivní Use Case techniky (s podporou UML), Praha, sleva 3+1

Nepřehlédněte množstevní slevu 3+1

Kurz se koná v Brně nebo v Praze podle zájmu účastníků.

Popis kurzu:
Školení seznamuje účastníky s moderními metodami návrhu USE CASE DIAGRAMU, prezentuje velmi efektivní a přitom jednoduché postupy jeho tvorby.

Vzhledem k praxi školitele je školení prošpikováno tipy a triky z praxe. Na konkrétních příkladech systémů se ukazuje, jak se případy užití správně vyhledávají, jak se mají psát scénáře případy užití tak, aby byly použitelné jako zadání do programování.

Přímo na příkladu je ukázáno, jak se kontroluje konzistence a úplnost modelu případů užití tak, aby se mohly určit hranice řešení a nedošlo k fatální chybě bobtnání (exploze) funkcionalit projektu během realizace.

Cílová skupina: analytici vývoje IS, vývojáři IS, produktoví manažeři (business analytici) a vedoucí projektů vývoje IS

Vstupní znalosti: minimální

Obsahová náplň

• Základní vztahy mezi informacemi v UML nutné pro znalost psaní scénářů
  • Postupy vyhledávání případů užití procesní školou (BPM)
  • Syntaxe BPMN s příklady
  • Tipy a triky při psaní scénářů
  • Interakce mezi případy užití, správné použití, nejčastější chyby
  • Zásady psaní scénářů případů užití a vzory scénářů v ukázkových příkladech s použitím editorů
  • Kontroly modelu na konzistenci v praxi
  • Nejčastější chyby a jak se jim vyvarovat

Kurz vede RNDr. Ilja Kraval, autor několika knih z oboru, který má mnohaleté zkušenosti nejen z oblasti konzultační a školitelské činnosti, ale také z praxe hlavního analytika, působil také jako metodik při zavádění UML do vývoje a a jako vedoucí projektů.

Odborné články školitele

Další informace na stránce kurzu

Efektivní Use Case techniky (s podporou UML), Praha, sleva 3+1

2.5.2017 –  3.5.2017  Praha Upřesnující informace k termínu