PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO - večerné, víkendové a denné kurzy v 25 mestách na Slovensku

Kurz je určený pre začiatočníkov, ktorí nemajú s účtovníctvom praktické skúsenosti a chcú sa naučiť viesť účtovnú agendu v podvojnom účtovníctve, prípadne pre ľudí, ktorí si svoje vedomosti z účtovníctva chcú aktualizovať, rozšíriť a utvrdiť.

Na kurze sa naučíte samostatne viesť podvojné účtovníctvo, spracovávať všetky tlačivá, daňové doklady a daňové priznania k DPH a k dani z príjmov právnických osôb. Zoznámite sa s najčastejšie sa vyskytujúcimi prípadmi účtovania a vedenia agendy v podmienkach podvojného účtovníctva. Cieľom kurzu je zvládnutie praktických príkladov, výpočet daní, vyplňovanie tlačív a aplikácia podvojného účtovníctva na počítači. Výučba prebieha na základe tématického plánu, ktorý schválilo Ministerstvo školstva SR.

Obsah:
1. Zákon o účtovníctve
2. Účtovanie v účtovej triede 0 - dlhodobý majetok
3. Účtovanie v účtovej triede 1 - zásoby
4. Účtovanie v účtovej triede 2 - finančné účty
5. Účtovanie v účtovej triede 3 - zúčtovacie vzťahy
6. Účtovanie v účtovej triede 4 - kapitálové účty
7. Účtovanie v účtovej triede 5 - náklady
8. Účtovanie v účtovej triede 6 - výnosy
9. Závierkové účtovanie
10. Daňové priznanie právnických osôb

V priebehu kurzu sa tiež zoznámite s účtovníckym programom a Vaše znalosti si upevníte výučbou na počítači. Na konkrétnych príkladoch si vyskúšate účtovanie v praxi. Naši lektori vyučujú v programoch, ktoré sami používajú pri svojej práci, preto sa môžete stretnúť napríklad s programom Pohoda, Money S3, Omega, Proluc alebo Oberon.

Lektori majú nielen teoretické vedomosti, ale aj praktické skúsenosti s vedením účtovníctva pre viacero firiem.

V cene kurzu sú študijné materiály, tlačivá, zákon o účtovníctve, skriptá, zošit, pero a vo vybraných mestách bezplatné občerstvenie (káva a čaj). Súčasťou našich skrípt je aj anglický a nemecký slovník pre účtovníkov.

Kurz je akreditovaný Ministerstvom školstva SR a po jeho úspešnom absolvovaní získate osvedčenie.

Kurz je zostavený tak, aby účastníkov dôsledne pripravil pre prax. Kurzy sú vedené lektormi s bohatými skúsenosťami v odbore a poskytujú reálne príklady z účtovnej agendy. Absolventi sú pripravení na samostatné vedenie účtovníctva vďaka aktuálnym informáciám a dostatočnému času venovanému na získanie praktických zručností.

Rozsah kurzu:
88 vyučovacích hodín

Využite možnosť absolvovať bezplatný prípravný kurz "Základy účtovníctva" určený pre začiatočníkov!

Podvojné účtovníctvo - večerné, víkendové a denné kurzy v 25 mestách na Slovensku
(Tu nájdete viac informácií o tejto aktivite)

akreditace MŠMT (další vzdělávaní pedagogických pracovníků)

Bratislavský kraj Upřesnující informace k termínu