PMI PMP/ CAPM 1. část

PMI PMP / CAPM příprava na certifikaci 1. část je školení určeno účastníkům, kteří mají zájem:

• získat základní odborné znalosti z oblasti projektového řízení podle standardu PMI
  • formalizovat a systematizovat své stávající znalosti v této oblasti
  • připravit se na absolvování certifikace odborníka na projektový management podle standardů PMI, úroveň PMP - Project Management Professional - PMP nebo CAPM - Certified Associate in Project Management.

Kurz vede hlavní trenér POTIFOB - Ing. Štefan Ondek, PMP, PRINCE2 Registered Practitioner, certifikovaný senior projektový manažer

Cíl a přínosy školení

Cílem školení je poskytnout účastníkům základní znalosti a dovednosti nezbytné pro úspěšné řízení projektů v souladu s metodikou Project Management Institute (PMI) PMBOK Guide, která je jedním z vedoucích globálních standardů projektového managementu.

Účastníci se seznámí se základní terminologií projektového řízení dle PMI, získají přehled o organizačním uspořádání projektů, hlavních procesech projektového managementu dle PMI PMBOK Guide a aktivitách, které je v těchto procesech třeba provádět.

Školení současně slouží jako první část přípravy na certifikaci odborníka na projektové řízení podle metodiky PMI - úrovně PMP a CAPM. V tomto případě je druhou částí přípravy samostatný kurz "Příprava na certifikaci PMI PMP / CAPM (2. část)" (nezahrnutý v ceně školení "Příprava na certifikaci PMP/CAPM - 1.část") složený z těchto částí:

• představení certifikace PMI PMP a/ nebo CAPM, vysvětlení nároků a přihlašovacího procesu
  • obdržení učebnic pro přípravu na certifikační zkoušku a instrukcí pro samostudium
  • nácvik aplikace vybraných nástrojů a technik projektového řízení vyžadovaných na certifikaci na případové studii - vlastním projektu účastníků, na kterém si chtějí vyzkoušet použití nástrojů a technik PMI
  • samostudium podle pokynů lektora.

Vstupní znalosti

Samotné školení Příprava na certifikaci PMI PMP / CAPM nevyžaduje žádné vstupní znalosti. Velkou výhodou jsou nicméně zkušenosti s vedením projektů. Pro připuštění ke zkoušce CAPM resp. PMP je nutná dobrá znalost anglického jazyka a splnění podmínek stanovených PMI.

Výstupní znalosti

Po ukončení školení budou absolventi:

• ovládat standardní terminologii projektového řízení podle metodiky PMI
  • mít přehled o možných způsobech organizačního uspořádání projektů podle PMI
  • vědět, jaké schopnosti musí mít projektový manažer podle standardu PMI
  • znát skupiny procesů projektového managementu dle PMI PMBOK Guide
  • mít přehled o jednotlivých procesech projektového řízení podle PMI PMBOK Guide, jejich vazbách, vstupech, výstupech, jakož i nástrojích a technikách používaných v těchto procesech
  • schopni podílet se na řízení projektu v souladu se standardem PMI PMBOK Guide.

PMI PMP/ CAPM 1. část

3.6.2015 –  4.6.2015  Bratislavský kraj Upřesnující informace k termínu