Učíme se číst v účetních výkazech a analyzovat jejich údaje - seminář pro neúčetní (Ing. Hanuš)

seminář

Celodenní seminář je pro "neúčetní" pracovníky firem a další zájemce, kteří se chtějí umět dobře orientovat v předkládaných finančních podkladech (účetních výkazech), chtějí se naučit jejich položky správně interpretovat, pochopit souvislosti a vzájemné vazby a umět číselné hodnoty analyzovat. Výhodou pro účastníky (nikoliv podmínkou) jsou alespoň obecné znalosti ekonomiky firmy.

V průběhu semináře bude účastníkům vysvětlen pojem účetní závěrka, seznámí se se strukturou a obsahovou náplní položek výkazů roční účetní závěrky (zejm. rozvahy a výkazu zisku a ztráty) a formou řešeného příkladu získají návod na konstrukčně jednoduché a přitom překvapivě informačně hodnotné výstupy ukazatelů finanční analýzy. Seminář je veden dlouholetým lektorem kurzů účetnictví, zkušeným praktikem - předkládané informace budou srozumitelné a doplněné názornými příklady a cennými doporučeními pro praxi.

Program:
- účetní závěrka a její složky,
- struktura rozvahy, rozbor jejích klíčových částí,
- struktura výkazu zisků a ztrát a jeho klíčových částí,
- jednoduché ukazatele finanční analýzy (přírůstková metoda, procentní rozbor, základní poměrové ukazatele),
- řešené příklady.

V průběhu semináře je počítáno s přestávkou na oběd (zajišťují si účastníci sami).

O lektorovi: Ing. Pavel Hanuš je daňovým poradcem (od r. 2003), účetním poradcem (od r. 1995) a dlouholetým SŠ a VŠ pedagogem (rekvalifikační kurzy, Univerzita Hradec Králové, Metropolitní univerzita Praha). Na kurzech a seminářích, které vede, je vyložená teorie hned a v maximálním rozsahu převáděna na praktickou aplikaci - školení jsou názorná a srozumitelná.

Vzdělávací agentura Ing. Blanky Huškové Jančaříkové organizuje odborná školení v příjemných, velmi dobře dopravně dostupných učebnách a sálech (na metru). Klienti si nemusí nosit svačiny ani psací potřeby - o to se v dostatečném množství a kvalitně stará agentura za ně. Zajišťuje i prodej odborné literatury.
Na akcích budete v dobré společnosti - klienty agentury jsou zaměstnanci širokého spektra společností, samostatně podnikající účetní, daňoví poradci, auditoři.
Agentura nabízí množstevní slevy a další výhody pro stálé klienty. Nejen proto doporučujeme si před vyplněním objednávky pročíst organizační pokyny.
Veškeré info najdete na www.kurzy-ucetnictvi.cz

13.11.2015 Upřesnující informace k termínu