Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA A PŘIZNÁNÍ K DANI Z PŘÍJMŮ NEZISKOVÉ ORGANIZACE ZA ROK 2015 A NOVINKY V ÚČETNICTVÍ A DANÍCH PRO ROK 2016

Popis kurzu

Cíle kurzu

Zopakujete si účetní, daňovou a související úpravu právních předpisů platnou v roce 2015, a z praktických příkladů a zkušeností zjistíte, jak se tyto předpisy promítají do praxe neziskových organizací. Získáte přehled o změnách v zákoně o účetnictví a ostatních účetních předpisech pro neziskové organizace a též o změnách v navazujících daňových předpisech (zejména daň z příjmů) relevantních od 1. 1. 2016 pro neziskovou sféru. Všechny postupy si současně procvičíte na konkrétních příkladech z praxe. Budete se zabývat rozdělením činností na hlavní a vedlejší, vykázáním podnikatelských aktivit, vykázáním a zdaněním použitých a nepoužitých přijatých darů a mnoha dalším specifikům neziskových organizací.

Určeno pro

Finančním manažerům, účetním a dalším ekonomickým pracovníkům neziskových organizací, účetním firmám a samostatným účetním pracujícím pro neziskovou sféru, daňovým poradcům, auditorům. Mezi neziskové organizace, pro které je školení relevantní, patří zejména spolky (bývalá občanská sdružení) včetně svazů a jiných typů sdružení, sdružení právnických osob, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, ústavy, církevní organizace a další organizace nezaložené za účelem podnikání.

Obsah kurzu

Shrnutí právní úpravy účetnictví a daní platné v roce 2015 pro neziskové organizace (NNO).

Ukázka praktických účetních příkladů relevantních zejména pro účetní závěrku za rok 2015:
• jaká je struktura účetní závěrky a co je nutným minimálním obsahem,
• jak vykázat hlavní a vedlejší činnost,
• kde vykázat neutracené dary.

Ukázka praktických daňových příkladů relevantních pro sestavení přiznání k dani z příjmů právnických osob za rok 2015:
• kdo je veřejně prospěšný poplatník,
• jaké příjmy jsou předmětem daně u veřejně prospěšných poplatníků,
• jaké příjmy NNO jsou osvobozené,
• jak zdaní NNO přijaté dary,
• jak stanoví veřejně prospěšný poplatník konečný základ daně – možné snížení základu daně a podmínky použití.

Objasnění změn účetních předpisů platných pro NNO od 1. 1. 2016:
• aplikace evropské směrnice,
• kategorie účetních jednotek dle velikosti organizací,
• možnost vedení jednoduchého účetnictví,
• výkaznictví,
• povinnost zveřejnění finančních výkazů,
• povinnost auditu,
• úprava účetních metod v prováděcí vyhlášce.

Objasnění změn daňových předpisů platných pro NNO od 1. 1. 2016:
• veřejně prospěšný poplatník v zákoně o daních příjmů,
• daň z příjmů – předmět daně, osvobození, snížení základu daně,
• zdanění přijatých darů daní z příjmů,
• ostatní daně.

1.3.2016  Praha Upřesnující informace k termínu

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je dvě a dvě ? Součet zapište číslicemi.