Složitější účetní problémy ve vazbě na účetní závěrku 2015 - v praktických příkladech pro mírně pokročilé účetní (Ing. Hanuš)

seminář

Seminář je určen mírně pokročilým účetním a dalším zájemcům s praktickými zkušenostmi s běžnou každodenní účetní agendou - není vhodný pro naprosté začátečníky.

Jeho cílem je rozšířit základní účetní znalosti a dovednosti posluchačů o méně časté či složitější situace související s roční účetní uzávěrkou. Výklad bude vycházet z aktuální právní úpravy a bude maximálně prakticky orientován, poskytne účastníkům i návod pro konkrétní účetní práce. V průběhu semináře bude lektor připraven odpovídat na dotazy týkající se jak účetních tak i daňových problémů.

Program:
I. Hlavní účetní pravidla při uzavírání účetnictví pro následné správné stanovení základu daně z příjmů

II. Řešení vybraných účetních případů, týkajících se např.:
- časového rozlišení nákladů a výnosů,
- opravných položek (zejm. opravných položek k pohledávkám),
- zjišťování a účetního zachycení inventarizačních rozdílů,
- dalších uzávěrkových operací včetně předpisu daně z příjmů,
- specifických operací souvisejících s otevřením účetních knih v novém účetním období,
- účetního rozdělení hospodářského výsledku.

O lektorovi: Ing. Pavel Hanuš je daňovým poradcem (od r. 2003), účetním poradcem (od r. 1995) a dlouholetým SŠ a VŠ pedagogem (rekvalifikační kurzy, Univerzita Hradec Králové, Metropolitní univerzita Praha). Na kurzech a seminářích, které vede, je vyložená teorie hned a v maximálním rozsahu převáděna na praktickou aplikaci - školení jsou názorná a srozumitelná.

Vzdělávací agentura Ing. Blanky Huškové Jančaříkové organizuje odborná školení v příjemných, velmi dobře dopravně dostupných učebnách a sálech (na metru). Klienti si nemusí nosit svačiny ani psací potřeby - o to se v dostatečném množství a kvalitně stará agentura za ně. Zajišťuje i prodej odborné literatury.
Na akcích budete v dobré společnosti - klienty agentury jsou zaměstnanci širokého spektra společností, samostatně podnikající účetní, daňoví poradci, auditoři.
Agentura nabízí množstevní slevy a další výhody pro stálé klienty. Nejen proto doporučujeme si před vyplněním objednávky pročíst organizační pokyny.
Veškeré info najdete na www.kurzy-ucetnictvi.cz

11.12.2015 Upřesnující informace k termínu