Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Pracovní úrazy a odškodnění - na co si musí dát personalisté pozor?

POPIS ŠKOLENÍ

Na tomto školení se budeme věnovat zdraví zaměstnanců – a to opravdu důkladně! Rozebereme především pracovní úrazy a jejich odškodnění skutečně důkladně. Pracovní úraz rozhodně není jen technickou nebo zdravotní záležitostí, o kterou se postará váš BOZP. Je s ním spojena celá řada věci, které především patří do povinností personalisty a které dokáží potrápit především zdlouhavou administrativou. V případě pracovního úrazu se vyhotovuje zápis do knihy úrazů a následně se úraz hlásí na celou řadu míst. Podle závažnosti se navíc mnohdy poměrně komplikovaně objasňuje. Vzhledem k tomu, že s nejzávažnějšími pracovními úrazy bývá často spojena otázka nároku na vysokou finanční kompenzaci, nezřídka se tyto nároky stávají předmětem soudních sporů. Projdeme si proto, jak postupovat už od vzniku pracovního úrazu až do jeho likvidace: Je nezbytné umět nejen vyšetřit okolnosti vzniku úrazu, ale hlavně posoudit, kdy se skutečně jedná o pracovní úraz nebo nemoc z povolání. Jaké vznikají při zjištění pracovního úrazu povinnosti pro zaměstnavatele? Musí se hned začít odškodňovat? Na co vše má poškozený zaměstnanec nárok? Vysvětlíme, jak postupovat při jednání se zákonnou pojišťovnou, u které je zaměstnavatel pro tyto případy pojištěn. Dozvíte se, jaké dokumenty vytvořit a komu úraz ohlásit i jaké nároky a za jakých podmínek zaměstnanci v případě pracovního úrazu či nemoci z povolání vzniknou? Tyto a řadu dalších otázek probereme nejen teoreticky, ale hlavně na různých příkladech (inspirovat se budeme také nejnovější judikaturou Nejvyššího soudu). Zabývat se budeme samozřejmě také aktuálními dotazy účastníků.

TÉMATA ŠKOLENÍ

Na školení se tedy budeme zabývat následujícími otázkami:

• základní pojmy – pracovní úraz / nemoc z povolání
  • posuzování pracovních úrazů v praxi

• povinnosti zaměstnavatele při vzniku pracovního úrazu / nemoci z povolání

• záznam o úrazu (hlášení státním institucím)

• odpovědnost zaměstnavatele za újmu na zdraví

• druhy náhrad za újmu na zdraví

• trojstranný vztah – zaměstnavatel x zaměstnanec x pojišťovna

• praktické zkušenosti při odškodňování pracovních úrazů / nemocí z povolání

• specifické případy pracovních úrazů (teambuilding, …)

POZNÁMKY

Komorní školení pro max 25 osob.

Určeno pro: personalisté / jednatelé / vedoucí zaměstnanci / osoby odborně způsobilé k prevenci rizik / bezpečnostní technici / poskytovatelé pracovnělékařských služeb.

Jako účastník semináře získáte certifikát o jeho absolvování, který můžete uvést ve svém CV - v části o absolvovaných kurzech a školeních.

V ceně semináře jsou podkladové materiály a občerstvení (coffee break). Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do kolonky za jméno uchazeče, rádi pro Vás zařídíme odpovídající stravu.

Pracovní úrazy a odškodnění - na co si musí dát personalisté pozor?

19.6.2018  Praha Upřesnující informace k termínu
09:00 – 13:00 hod.

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je čtyři a osm ? Součet zapište číslicemi.