Jak správně vystavovat a přijímat účetní a daňové doklady? - to nejdůležitější pro podnikatele, asistentky, neúčetní (Ing. Hanuš)

seminář

Praktický seminář pro podnikatele, asistentky a další zájemce, kteří přímo neúčtují, ale připravují podklady pro účetní. Doporučujeme ho i začínajícím účetním. Je zaměřen na vyplňování a neúčetní zpracování běžně se vyskytujících účetních a daňových dokladů.

V průběhu semináře bude posluchačům vysvětleno, jaké náležitosti musí obsahovat jednotlivé doklady, jak provádět jejich formální a věcnou kontrolu, jak vystavené/přijaté doklady zapisovat do různých pomocných knih, jak je archivovat. To vše bude řešeno formou komplexního příkladu na oběh tradičně se vyskytujících dokladů - účastníci budou zpracovávat doklady fiktivní firmy, a to klasickou (papírovou) technikou, kterou lze jednoduše aplikovat i při počítačovém zpracování doklad. Posluchači budou upozorněni na časté chyby či problémy, které jim mohou zkomplikovat průběh daňové kontroly, získají návod na vlastní organizaci oběhu dokladů ve firmě a dozví se řadu praktických rad a doporučení pro každodenní firemní praxi. V průběhu semináře bude dostatek prostoru pro dotazy a řešení nejasností.

Rámcová osnova semináře:
- účetní a daňové doklady - rozdíly, společné prvky, náležitosti, časté chyby,
- přehled tradičně používaných názvů a funkcí jednotlivých dokladů,
- rozdíly v papírovém a počítačovém zpracování dokladů,
- souvislý příklad - vyplňování a oběh účetních a daňových dokladů fiktivní obchodní korporace

O lektorovi: Ing. Pavel Hanuš je daňovým poradcem (od r. 2003), účetním poradcem (od r. 1995) a dlouholetým SŠ a VŠ pedagogem (rekvalifikační kurzy, Univerzita Hradec Králové, Metropolitní univerzita Praha). Na kurzech a seminářích, které vede, je vyložená teorie hned a v maximálním rozsahu převáděna na praktickou aplikaci - školení jsou názorná a srozumitelná.

Vzdělávací agentura Ing. Blanky Huškové Jančaříkové organizuje odborná školení v příjemných, velmi dobře dopravně dostupných učebnách a sálech (na metru). Klienti si nemusí nosit svačiny ani psací potřeby - o to se v dostatečném množství a kvalitně stará agentura za ně. Zajišťuje i prodej odborné literatury.
Na akcích budete v dobré společnosti - klienty agentury jsou zaměstnanci širokého spektra společností, samostatně podnikající účetní, daňoví poradci, auditoři.
Agentura nabízí množstevní slevy a další výhody pro stálé klienty. Nejen proto doporučujeme si před vyplněním objednávky pročíst organizační pokyny.
Veškeré info najdete na www.kurzy-ucetnictvi.cz

27.11.2015 Upřesnující informace k termínu