Celodenní školení zákoníku práce a úvod do GDPR prakticky

Cílem semináře je seznámení účastníků se základními pracovněprávními instituty, se kterými se lze v praxi nejčastěji setkat. Po absolvování celodenního školení získá účastník znalosti související se vznikem, změnou i zánikem pracovního poměru, stejně jako dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr tak, aby se v praxi vyvaroval často vyskytujícím se chybám.
Vše doplněno o praktické příklady a prostor pro praktické dotazy účastníků!
Seminář je určen pro účastníky na pozici zaměstnance i zaměstnavatele.
Obsah semináře:
1. Čemu se z pohledu pracovního práva vyvarovat při výběru zaměstnanců a jak tyto zaměstnance vybrat?
2. Vznik pracovního poměru se zaměřením na pracovní smlouvu v praxi.
3. Zkušební doba komplexně
4. Pracovní poměr na dobu určitou a neurčitou
5. Změny pracovního poměru, převedení na jinou práci. Problematika pracovních cest v praxi.
6. Skončení pracovního poměru z pohledu teorie i praxe, neplatné skončení pracovního poměru, soudní rozhodnutí. Odstupné.
7. Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr.
8. Pracovní doba a doba odpočinku, přesčasy a svátky v praxi.
9. Dovolená z pohledu teorie a praxe, její převádění a určování.
10. Náhrada škody zaměstnance i zaměstnavatele
11. Další instituty pracovního práva - doručování, vnitřní předpis, osobní spis, potvrzení o zaměstnání, pracovní posudek, základní práva a povinnosti zaměstnance i zaměstnavatele atd.
12. Zdůraznění klíčových změn v roce 2018.
13. Seznámení s klíčovými instituty účinnými v rámci ochrany osobních údajů (GDPR) od května 2018 a povinnosti zaměstnavatele a personalistů s tímto spojené – na co nezapomenout v pracovních smlouvách, dotaznících, při monitorování zaměstnanců apod.  Jak správně nastavit vnitřní předpisy?
14. Diskuse a dotazy účastníků.

Celodenní školení zákoníku práce a úvod do GDPR prakticky

12.6.2018  Jihomoravský kraj Upřesnující informace k termínu