Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Barista Coffee Expert

Baristický kurz Vás provede cestou od zrnka kávy z plantáže k šálku hřejivého a okouzlujícího espressa.

Kurz se koná v reálném prostředí kavárny v malém počtu osob a je veden výhradně profesionálním, certifikovaným baristou z našeho týmu. Pracuje se na několika profesionálních baristických postech, k dispozici je dostatečné množství prvotřídní kávy, dále profesionální dvoupákové kávovary a kávomlýnky včetně ostatních baristických pomůcek a potřeb.

Určen je všem milovníkům kávy a teplých nápojů, studentům odborných škol ke zvýšení kvalifikace, majitelům a zaměstnancům barů, kaváren, cukráren, restaurací, ale také těm, kterým tento mýtický nápoj učaroval a mají ho rádi.

V průběhu odborného, certifikovaného kurzu se dozvíte vše potřebné a odnesete si spoustu rad a tipů jak připravit dokonalou, profesionální kávu.

Chcete-li patřit v baristice k těm nejlepším, vřele Vám po zkušenostech doporučujeme absolvovat celý dvoudenní a finančně zvýhodněný baristický program.

Pakliže se rozhodnete pro tento dvoudenní typ kurzu, absolvujete výhodně dva kurzy najednou. První den kurz Barista Coffee Expert a druhý den kurz Barista Latte Art. Barista Latte Art je samostatným kurzem, který ale plynule navazuje na kurz Barista Coffee Expert. Jedná se o specializační baristický kurz zaměřený na nápoje z kávy za pomocí mléčné emulze. Naučíte se vytvářet desítky kreativních vzorů a čeká na Vás další den plný tipů a triků, jak s mlékem profesionálně pracovat a zacházet i jakým způsobem mléko používat.

Po absolvování kurzu budete umět mimo jiného vyčarovat nepřeberné množství kávových motivů a zamilujete se do rozmanitého snoubení kávy s mlékem.

Primární výhodou dvoudenního certifikovaného kurzu Barista Coffee Expert & Barista Latte Art je mimo jiné okamžitá návaznost na druhý, specializační kurz a Vaše okamžitá finanční úspora 1000 Kč, dále úspora nákladů, času a energie.

Pro každého účastníka jsou připraveny studijní materiály a podklady ke kurzu, občerstvení, certifikát v anglickém jazyce s mezinárodní platností.

Profil CERTIFIKOVANÉHO baristy:

Absolvent ovládá kávovou teorii, historii kávy a oblasti jejího pěstování, obsluhu kávovaru a kávomlýnku. Důraz je kladen na styl kávy espresso a jeho přípravu, možnosti, použití, nabídku, servis. Zná rozličné druhy přípravy kávy včetně alternativních a módních způsobů přípravy kávy a s nimi související receptury typických nápojů založených na kávě. Dále zná způsoby čištění a údržbu baristického náčiní, pomůcek a potřeb. Je obeznámen s provozem kavárny a pozicí Barista.

V případě dvoudenního kurzu je profil rozšířen o následující:

Absolvent ovládá dále také baristickou specializaci Latte Art – práci s mlékem a mléčnou emulzí ve spojení s kávou. Netradiční kávové nápoje a jejich složení, druhy přípravy kávy, receptury typických nápojů založených na kávě. Způsoby šlehání mléka, tvoření mléčné emulze, alternativy, způsoby, skladování. Tipy a triky na trénink se zaměřením na každodenní použití v praxi až po seznámení s baristickými soutěžemi. Důraz je kladen na kreativitu baristy, jeho zdokonalování a profesní vývoj.

Jedná se o plnohodnotného Baristu – profesionála s potřebnými komplexními znalostmi a certifikací.

Intenzivní baristický kurz je zakončen teoretickými a praktickými zkouškami a předáním uznávaného a respektovaného certifikátu s mezinárodní platností v anglickém jazyce.

V případě dvoudenního kurzu odcházíte s dvěma mezinárodně platnými certifikáty a jste připraveni zazářit v tomto oboru v jakékoli kavárně a u jakéhokoli kávovaru.

Absolventi jsou poté zařazeni do registru mezinárodních studentů – IES a kdykoli si mohou oficiálně zažádat o další mezinárodně platné a celosvětově uznávané osvědčení o dosaženém vzdělávání – prestižní IES certificate.

Barista Coffee Expert

28.11.2015 Upřesnující informace k termínu

3 000 Kč

Kontaktovat dodavatele

Kontrola proti spamu. Kolik je tři a devět ? Součet zapište číslicemi.